W czwartkowe popołudnie w centrum Gawrzyjałek doszło do poważnego wypadku. 11-letnia dziewczynka, wybiegając zza szkolnego busa, została potrącona przez renault trafic, którym kierował 23-latek.

Wybiegła zza busa wprost pod koła
Pierwszej pomocy rannej dziewczynce udzielili strażacy, ale konieczne okazało się wezwanie śmigłowca LPR

Do wypadku doszło w czwartek 3 listopada przed godziną 14.00 w centrum Gawrzyjałek. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 11-letnia dziewczynka wybiegła zza szkolnego busa wprost pod koła renault, którym kierował 23-letni mężczyzna. Kierowca auta był trzeźwy. W chwili przybycia służb nastolatka była nieprzytomna i miała widoczne obrażenia głowy. Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielili strażacy. Następnie dziewczynka została przekazana ratownikom medycznym. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR, który przetransportował ranną 11-latkę do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Dzień wcześniej doszło do podobnego zdarzenia. Miało ono miejsce niedaleko granicy powiatów szczycieńskiego i nidzickiego, na wysokości dawnej stacji PKP w Puchałowie. Tam potrącona została 14-latka. Nastolatka w chwili przybycia służb również była nieprzytomna, ale samodzielnie oddychała. W tym przypadku także konieczne okazało się zadysponowanie śmigłowca LPR, który zabrał poszkodowaną do szpitala w Olsztynie.

(ew), KPP Szczytno,

KP PSP Szczytno