W jednej z miejscowości na terenie gminy Świętajno doszło do awantury pomiędzy dwoma braćmi. W jej trakcie 56-latek uderzył twardym przedmiotem w okolice głowy 49-latka. W konsekwencji mężczyzna stracił oko.

Do zdarzenia doszło we wtorek 12 marca w jednej z miejscowości na terenie gminy Świętajno. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej pomiędzy dwoma braćmi. Temperatura sporu była na tyle wysoka, że od słów przeszli oni do rękoczynów. W trakcie kłótni 56-latek uderzył twardym przedmiotem w głowę 49-latka. Wskutek tego młodszy z mężczyzna stracił oko.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało także, że brat kierował pod jego adresem groźby karalne – informuje asp. szt. Anna Walerzak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 56-latkowi zarzutów spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karanych. Mężczyzna nie przyznał się jednak do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Szczytnie został tymczasowo aresztowany