Pod hasłem „Znam różne regiony i ich kultury – wybieram Mazury” odbył się XI Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szczycieńskiego. Uczestnicy przedstawili swoje spojrzenie na Mazury poprzez poezję, prozę oraz prace plastyczne.

Wybrali Mazury

Tegoroczny XI Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szczycieńskiego składał się z dwóch konkursów - literackiego i plastycznego. Przyznano 6 równorzędnych nagród w obu kategoriach.Przegląd rozpoczął się wernisażem w Muzeum Mazurskim, gdzie zaprezentowano 107 prac.

- Co roku są one lepsze, bardziej wyselekcjonowane, o większym bogactwie techniki, różnorodności, zaskakują możliwościami, których nie znałem - mówił juror konkursu plastycznego Andrzej Symonowicz.

Z kolei do konkursu literackiego, którego posumowanie odbyło się w MDK-u zgłoszono 25 prac. Te, które nagrodzono zaprezentowali zebranej publiczności uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczytnie.

Wyróżniono również szkoły i placówki z powiatu szczycieńskiego zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. Ich przedstawiciele otrzymali specjalne statuetki i dyplomy. W części artystycznej wystąpił zespół folklorystyczny Targowianki z Targowa, grupa Aplauz z Chorzel w repertuarze Czerwonych Gitar i Krzysztofa Klenczona oraz chór La Presto z ZS nr 2 pod batutą Joanny Gawryszewskiej. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace plastyczne można oglądać w Muzeum Mazurskim.

KONKURS DLA CZYTELNIKÓW

Dla naszych Czytelników ogłaszamy wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej konkurs. Na zamieszczonym obok kuponie prosimy zaznaczyć numer jednej z sześciu wyróżnionych prac plastycznych. Autor pracy, która zbierze najwięcej głosów otrzyma DVD marki Sony. Podobną nagrodę wręczymy Czytelnikowi, którego kupon wylosujemy spośród tych nadesłanych do redakcji. Termin do 2 grudnia. Liczy się data dostarczenia.

(iz)