Zakończyły się prace związane z remontem lokalu informacji turystycznej w Jedwabnie. Całość kosztowała niecałe 44 tys. zł,

z czego 85% stanowiło dofinansowanie zewnętrzne.

Wychodzą do turystów

Realizacja inwestycji to efekt udziału gminy Jedwabno w projekcie pod nazwą „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace polegały na remoncie znajdującego się w budynku GOK-u pomieszczenia informacji turystycznej. Zakres zadania objął m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wstawienie nowych drzwi wejściowych oraz modernizację znajdującej się na parterze łazienki. Całość kosztowała niecałe 44 tys. zł, a dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 85%. Remont lokalu ma ułatwić dostęp turystów do informacji choćby o bazie noclegowej czy ciekawych obiektach do zwiedzania, znajdujących się nie tylko na terenie gminy Jedwabno, ale też innych gmin uczestniczących w projekcie.

- Z punktu mogą korzystać również osoby niepełnosprawne, bo jedno ze stanowisk komputerowych dostosowaliśmy do ich potrzeb – mówi Barbara Kiwicka z Urzędu Gminy w Jedwabnie. W przyszłym roku wdrożony zostanie także system umożliwiający pobieranie informacji turystycznych na urządzenia mobilne, np. komórki. Oprócz tego w ramach projektu punkt zostanie oznakowany tak, aby łatwo można było do niego trafić. Jak zapewnia Barbara Kiwicka, wszystko ma być dopięte na ostatni guzik wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu.

(ew)