Czterech siłaczy z powiatu szczycieńskiego zainaugurowało nowy sezon dobrym występem w Starogardzie Gdańskim.

Wyciskali w Starogardzie
Inauguracja sezonu wypadła dobrze. W rywalizacji z najlepszymi w kraju nasi byli w czołówce

W sobotę w Starogardzie Gdańskim odbył się II Grand Prix Tytan w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Stylu Klasycznym. W rozpoczynających nowy sezon zawodach udział wzięło ponad 80 zawodniczek i zawodników, w tym obecni i byli mistrzowie świata, Europy i Polski.

Powiat szczycieński reprezentowało czterech zawodników, którzy potraktowali ten start jako etap przygotowań do następnych zawodów. W kategorii Weteran 50 + czwarte miejsce zajął mjr Zbigniew STAKUN ze Szczytna. Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Olsztynie wycisnął 145 kg.

Także czwarty w kategorii - 85 kg był Artur SIELSKI (Siłownia „Pod Rywalem”). Mieszkaniec Gawrzyjałek osiągnął wynik 140 kg.

Karol Kowalczyk (Siłownia „Pod Rywalem”) z Wawroch z wynikiem 135 kg zajął piąte miejsce w kategorii Junior do 23 lat, a Stanisław Bogus (Siłownia „Pod Rywalem”) z Nowego Gizewa – szóste w kategorii Weteran 50+. Wycisnął 100 kg.

- Osiągnęliśmy, jak na początek sezonu, dobre wyniki, potwierdzając, że przygotowania idą w dobrym kierunku. Kolejne zawody odbędą się m.in. w Rudce, Węgorzewie, Bartoszycach, Orzyszu, Ostródzie, Grajewie i Bezledach - mówi mjr Stakun.

(s)