Jakub Siewiera, po finałowym zwycięstwie nad Ryszardem Nowotką, wygrał Mistrzostwa Powiatu

w Tenisie Ziemnym. W rywalizacji pań triumfatorką po raz kolejny została Agnieszka Zaręba.

Wygrał z mistrzem

Mistrzostwa, które miały się odbyć w połowie lipca, ostatecznie przeprowadzono w miniony weekend. Na kortach WSPol i SM Odrodzenie rywalizowało 20 mężczyzn i 6 pań. Do finału tradycyjnie dotarł Ryszard Nowotka. Etatowy triumfator mistrzostw zmierzył się ze znacznie od siebie młodszym Jakubem Siewierą. - Trzeba kiedyś przegrać – ze spokojem tłumaczy Ryszard Nowotka. - W pierwszym secie przy stanie 4:3 dla mnie pękł mi naciąg w rakiecie. To było kluczowe. Po wymianie rakiety nie mogłem już dokładnie posyłać piłek.

Set zakończył się wynikiem 6:4 dla Siewery, a w partii drugiej wygrał wyraźniej.

61-letni były mieszkaniec Szczytna docenia umiejętności świeżo upieczonego mistrza. - Nie mogę powiedzieć, że przegrałem tylko przez rakietę. Przeciwnik był bardzo dobry - słyszymy.

Niespodzianki nie było w rywalizacji pań. Tu walczono systemem grupowym, a tytuł mistrzowski zdobyła Agnieszka Zaręba.