Reklama

Węgiel

Znakomicie spisali się zawodnicy Gwardii Szczytno na rozgrywanych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Boksie. Nasi reprezentanci zdobyli czternaście złotych medali, potwierdzając tym samym, że są najlepsi w województwie.

Wygrali i pojadą na olimpiadę młodzieży
Największą niespodziankę na międzynarodowym turnieju Baltic Cup sprawił Patryk Borucki zwyciężając aktualnego wicemistrza świata Jakuba Straszewskiego (zdjęcie w środku). Dobrze spisali się też na mistrzostwach województwa Marcel Bogdański (z lewej) i Oliwier Topa (z prawej)

W poszczególnych kategoriach wiekowych szczytnianie zajęli następujące miejsca: ADEPT: Igor Jagiełło, Zuzanna Prusinowska i Nadia Rakowska – 1 miejsca.MŁODZIK: Maciej Topa i Hubert Zieliński – 2 miejsca KADET: Marcel Bogdański, Oliwier Topa, Karol Lisiewicz, Paweł Mikołajewski,Igor Zakrzewski, Jakub Pop – 1 miejsca,  Aleksander Stankiewicz – 2 miejsce, Patryk Salwański – 3 miejsce JUNIOR: Kordian Cichowski, Michał Płocharczyk, Jan Iwicki – 1 miejscea SENIOR: Michał Wiktorowski i Adam Łopiało – 1 miejsca. - Bardzo się cieszymy z osiągnięć naszych wychowanków, gdyż sama liczba zawodników i ich wyniki pokazują że jesteśmy numerem 1 w województwie, a jeszcze 2 lata temu pozostawaliśmy bez sali do treningu i perspektyw na dalsze osiągnięcia sportowe – mówi trener Marcin Bogdański. Dodatkową satysfakcję sztabowi trenerskiemu sprawia zakwalifikowanie się zwycięzców w kategorii JUNIOR do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, co da im możliwość zmierzenia się z najlepszymi w kraju. Warte podkreślenia jest wyróżnienie wyróżnienie jakie otrzymał zawodnik Gwardii Marcel Bogdański i jego rywal za stoczenie najlepszej walki finałowej mistrzostw województwa. - Podziękowania  należą też się trenerowi Andrei Shilov, który wziął na swoje barki przygotowanie młodzieży do tych mistrzostw – dodaje trener Bogdański. Inny wychowanek szczycieńskiego klubu – Patryk Borucki wystąpił w ubiegłym tygodniu w Koszalinie na turnieju międzynarodowym Baltic Cup. - Zwyciężył w s wojej kategorii wagowej, a w drodze do finału pokonał aktualnego wicemistrza świata – Jakuba Straszewskiego, czym udowodnił, że jest zawodnikiem perspektywicznym i ciągle czującym „głód” bokserski na wygrywanie walk – podkreśla trener.

(o)