Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Lipowcu „Jasia i Małgosi” otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym „Moja biało – czerwona”. Nagrodą była wycieczka do Radia Olsztyn i spotkanie z wojewodą Arturem Chojeckim.

Wyróżnione przedszkolaki
Podczas wizyty w Radiu Olsztyn przedszkolaki spotkały się z wojewodą Arturem Chojeckim

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Lipowcu „Jasia i Małgosi” brały udział w konkursie plastycznym „Moja biało-czerwona” organizowanym przez Radio Olsztyn z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Grupa „Kropeczek” z oddziału w Kamionku otrzymała wyróżnienie i została zaproszona na uroczyste ogłoszenie wyników do Radia Olsztyn. Wizyta odbyła się w piątek 10 listopada i dostarczyła milusińskim wielu wrażeń. Nagrody i dyplomy wręczyli laureatom wojewoda Artur Chojecki i prezes Radia Olsztyn.

Dodatkową nagrodą była wycieczka i zwiedzanie Radia Olsztyn. Dzieci zapoznały się tam z tajnikami pracy dziennikarzy radiowych. Dowiedziały się m.in. jak powstają audycje i wywiady oraz jak nagrywa się płyty. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziło pomieszczenie, w którym przechowywane są nagrania audycji radiowych i muzyki. „Kropeczki” odwiedziły również studio nagrań, zaśpiewały piosenkę i pozdrowiły kolegów i rodziców. - Dzieci, słuchając radia, będą miały teraz wyobrażenie jaki ogrom pracy wielu osób składa się na powstanie audycji. Ta wycieczka to nic innego jak przygoda, która zostawi ślad w ich pamięci na długo – podsumowuje dyrektor przedszkola Jolanta Ludwiczak.

(j)