Skarbnik powiatu szczycieńskiego Henryk Samborski otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Wyróżniony skarbnik

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się we wtorek w Urzędzie Wojewódzkim. To nie pierwsze odznaczenie w dorobku Henryka Samborskiego. Wcześniej uhonorowano go m.in. medalem "Zasłużony dla Warmii i Mazur". W listopadzie tego roku otrzymał list gratulacyjny, w którym minister pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz podkreśla sukcesy szczycieńskiego urzędnika w dziedzinie pracy socjalnej.

Henryk Samborski od dawna związany jest z powiatem. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w gminach Rozogi i Świętajno. Przez półtora roku był dyrektorem Uniwersytetu Ludowego w Rudziskach Pasymskich. Szczególnie ciepło wspomina okres, kiedy pełnił funkcję naczelnika gminy Świętajno:

- W tym czasie udało się rozwiązać wiele problemów. Utwardziliśmy większość dróg, przeprowadziliśmy remonty placówek oświatowych, powstała też nowa siedziba urzędu gminy - wspomina.

W powiecie pracuje od początku jego istnienia. Podkreśla, że jest samorządowcem "z natury", a główną zaletę jego pracy stanowi to, że poprzez nią może w konkretny sposób pomagać innym ludziom i działać na rzecz "małej ojczyzny".

Wojciech Kułakowski

2005.12.07