Z udziałem zawodników z sześciu państw rozgrywano w Koczku XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Konnych Rajdach Długodystansowych. Dodatkowej dramaturgii zawodom przysporzyła pogoda zamieniając miejscami stosunkowo łatwą trasę w grzęzawisko. Dużo było dyskwalifikacji.

W najdłuższym biegu na 160 km zwyciężyli zawodnicy z Rosji Alim Kazaharow (na koniu Batraz - czas: 11:28:57) przed Shamilem Dzaforovem (Ałmaz - 12:01:50). Na trzecim miejscu uplasowała się Kamila Urbańczyk (JKS Jasiorowka) na koniu Ewing - 13:06:33.

W wyścigu na 120 km seniorów zwyciężyła Helena Terberova z Czech na koniu Koryna uzyskując czas 8:20:36. Wśród juniorów zwyciężył Sebastian Sakowicz na El Visie (KJ Kres) - 7:45:35 przed Carmen Romer na Jokerze (Holandia) - 8:22:18 i Katarzyną Wikarek na Silvano (LKJ Solec) - 8:43:54.

Na dystansie 80 km wśród seniorów zwyciężyła Małgorzata Gołębiewska na Czeczenie (KJ Hurtap) - 5:00:48 przed Marią Wągrowską (KJ Lotna) 5:16:20 i Anną Maksimowicz (Gont) - 5:16:44. W kategorii juniorów wygrał Maciej Kasprzyk na El Banie (TKKF Hubert) - 5:27:13.

Na najkrótszym dystansie 60 km wśród seniorów zwyciężył Krzysztof Borny na Impulsie (KJ Senny) przed reprezentującą miejscowy KJ Endurance Koczek Beatą Szlezyngier na Biznesie. Na czwartym miejscu uplasował się Adam Domżała na AMPERZE, także z KJ Endurance Koczek.

Kontuzje koni i związane z tym dyskwalifikacje były prawdziwą plagą tych mistrzostw.

- Stosunkowo łatwa trasa na skutek obfitych opadów deszczu zamieniała się miejscami w grzęzawisko i w wielu przypadkach o zwycięstwie wcale nie decydowały najlepsze umiejętności, a zwykły przypadek - komentowała przebieg Międzynarodowych Mistrzostw Polski Anna Szymborska, która również nie ukończyła biegu.