Zespół Omulwi rozpoczął cykl spotkań sparingowych od wysokiej porażki. Trener Mariusz Korczakowski miał do dyspozycji tylko czterech seniorów, a jego drużyna uległa MKS-owi Korsze 1:6. Wysokie zwycięstwo zanotował za to GKS Dźwierzuty.

Wysoka porażka i wysokie zwycięstwo
W składzie Omulwi zabrakło części doświadczonych zawodników

Do Kętrzyna, bo tam na boisku ze sztuczną nawierzchnią nasz IV-ligowiec rozgrywał swój mecz, pojechało 13 piłkarzy. Choć do dwuosobowej listy zawodników, którzy postanowili rozstać się z klubem, nie dopisał się nikt, w składzie znalazło się zaledwie czterech bardziej doświadczonych graczy: Przybysz, S. Nowakowski, Berk i Remiszewski. Grupę na wyjazd uzupełnili juniorzy, z których część ma już za sobą występy w IV lidze. -W miarę to wyglądało do mniej więcej 70. minuty – mówi trener Korczakowski.{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *} Do przerwy zespół z Korsz prowadził 2:0, potem Zapadka zdobył bramkę kontaktową, ale potem zabrakło sił i MKS strzelił kolejne 4 gole. - Jest nad czym pracować – podsumowuje wielbarski szkoleniowiec. W najbliższy weekend jego podopieczni zmierzą się z Nadnarwianką Pułtusk bądź Startem Nidzica.

Okres przygotowawczy rozpoczęli już także piłkarze GKS-u Dźwierzut. Zespół występujący w klasie okręgowej zmierzył się ze Świtem Baranowo (mazowiecka klasa A) i wygrał 8:1. Bramki zdobyli: Ariel Wójcik – 2, Dariusz Kołakowski (k.), Adrian Bazych, Przemysław Ciebień, Tomasz Marszałek, Sebastian Frejlich, jeden gol padł po strzale samobójczym. W drużynie GKS-u zaprezentowali się: Granicki, M.Szpyrka, Kołakowski, M.Biedka, Malewicz, Frejlich, A.Bazych, Marszałek, Ciebień, Wójcik, Sokołowski.

***

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podał terminy rozegrania zaległych spotkań 17. kolejki IV ligi i klasy okręgowej. Atak zimy uniemożliwił wybiegnięcie na boiska niektórym zespołom 11 listopada ubiegłego roku, a nowym terminem jest sobota 18 marca, czyli tydzień przed wznowieniem rozgrywek. Omulew Wielbark zmierzy się u siebie z Unią Susz, SKS Szczytno podejmie Victorię Bartoszyce, a GKS Dźwierzuty zagra na wyjeździe z MKS-em Ruciane-Nida.

(gp){/akeebasubs}