Srebro i dwa razy brąz - to plon występu podopiecznych Ireneusza Bukowieckiego na Mistrzostwach Makroregionu Juniorów Młodszych, które odbyły się na obiektach warszawskiej AWF.

Najlepiej z grona szczytnian spisał się Michał Steraniec, zajmując w biegu na 400 m ppł drugie miejsce. Uzyskanym czasem 57,59 s przebił swoją "życiówkę" aż o półtorej sekundy! Na podium stanęły też Katarzyna Trzcińska (400 m ppł, 1.07,79 min) i Hanna Afanasjew (dysk, 30, 35 m). Obie zajęły w swoich konkurencjach trzecie miejsce.

Zawodnicy Pol.KS-u byli również widoczni podczas zorganizowanego w miniony weekend mityngu kwalifikacyjnego do MP. W osiąganiu dobrych rezultatów na białostockim stadionie szczytnianom nie przeszkodziły fatalne warunki atmosferyczne. Michał Steraniec wygrał bieg na 400 m ppł (58,75 s), Justyna Supińska była druga w kuli (13,46 m). Radosław Grochowski zakończył zmagania w pchnięciu kulą na czwartym miejscu (14,83). Najgorszą dla lekkoatlety pozycję zajęła także Katarzyna Trzcińska (400 m ppł, 1.07,95 min).

Szczytnianie zaznaczyli także swoją obecność w trakcie eliminacji wojewódzkich PUCHARU SAMSUNGA. Marcin Bogusz był trzeci na nietypowym dla siebie dystansie 1000 m (2.40, 20 min). Małgorzata Zaciek ukończyła rywalizację w skoku w dal na czwartej pozycji.