To był wspaniały wieczór dla Konrada Bukowieckiego i jego fanów. Podczas uroczystej gali w Lozannie zawodnikowi Gwardii Szczytno przyznano tytuł Wschodzącej Gwiazdy Lekkoatletyki.

Wzeszła gwiazda Konrada

Wyniki tegorocznego głosowania zorganizowanego przez European Athletics ogłoszono w sobotę wieczorem. Końcowe rozstrzygnięcie było wypadkową typów kibiców, mediów, narodowych federacji i ekspertów. Nasz mistrz Europy juniorów w pchnięciu kulą i szósty zawodnik tegorocznych HME seniorów okazał się najlepszy z finałowej trójki młodych lekkoatletów – pokonał Zharnela Hughesa z Wielkiej Brytanii i Niklasa Kaula z Niemiec. W momencie odbierania nagrody orkiestra zagrała... „Poszła Karolinka do Gogolina”. Tę bowiem piosenkę ludową przygotowali organizatorzy z myślą o pierwszym polskim triumfatorze w European Athletics Golden Tracks.

W finałowej trójce w kategorii seniorek znalazła się Anita Włodarczyk, która jednak musiała uznać wyższość Holenderki Dafne Schippers, tegorocznej mistrzyni świata w biegu na 200 m i wicemistrzyni na 100 m.

(gp)