Już tylko siedem dni pozostało do zamknięcia listy kandydatów na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 grudnia włącznie.

ZOSTAŁ TYLKO TYDZIEŃ

Nasza wstępna lista kandydatów powoli się poszerza. W minionym tygodniu otrzymaliśmy kilka zgłoszeń.

Zenon Jagiełło, trener sekcji bokserskiej Pol.KS-u zarekomendował nam swojego podopiecznego, 13-letniego Patryka Osiaka, ucznia Gimnazjum nr 2 w Szczytnie.

- Patryk jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, z którym wiążę duże nadzieje. W mijającym roku zdobył tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Polski Młodzików w wadze do 38,5 kg - usłyszeliśmy od trenera Jagiełły.

Znany działacz i trener sportowy, a także sportowiec - maratończyk Artur Trochimowicz zgłosił z kolei kandydaturę Stefana Jankowskiego, nestora szczycieńskich biegaczy, etatowego niemal uczestnika naszych plebiscytów. Pan Stefan ma już na koncie 105 ukończonych maratonów. Największym tegorocznym jego osiągnięciem było zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Maratonie, które odbyły się w Pucku.

- Gdyby zsumować pokonane przez niego kilometry okazałoby się, że już dwukrotnie obiegł kulę ziemską - podlicza Artur Trochimowicz.

Na naszej liście nie może zabraknąć także piłkarzy. Prezes klubu REDA Mirosław Kowalski wpisał na naszą listę swego syna 12-letniego Maćka, utalentowanego bramkarza, który wraz z drużyną zdobył tytuł Mistrza Województwa w hali w kategorii trampkarzy. O umiejętnościach Maćka najlepiej świadczy fakt, że występując w barwach reprezentacji kadry WM ZPN, w trzech dotychczas rozegranych meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski dwukrotnie obronił rzut karny.

Zgłoszenie piłkarzy nadeszło też z Pasymia. Kierownik BŁĘKITNYCH Dariusz Lipka w imieniu klubu zarekomendował wyróżniających się zawodników: Artura Ziółka, defensywnego pomocnika w drużynie seniorów i wyróżniającego się młodzika Piotra Domżalskiego.

Przypomnijmy, że kandydaci muszą być powiązani z naszym powiatem poprzez reprezentowanie lokalnego klubu bądź miejsce zamieszkania. O tym, który z nich zwycięży zadecydują Czytelnicy, oddając głosy na kuponach. Będziemy je publikować od najbliższego wydania. Nasza redakcja przyzna natomiast tytuł CZŁOWIEKA SPORTU. Do tego wyróżnienia mogą pretendować wszystkie osoby, które przyczyniają się do rozwoju sportu w naszym powiecie, a więc np. trenerzy, działacze czy sponsorzy. W tym przypadku również liczymy na pomoc Czytelników i zgłaszanie nam swoich propozycji, oczywiście z uzasadnieniem.

(o)

2006.12.20