Jakub Krawczyk z gimnazjum w Olszynach zwyciężył w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Historycznego o Regionie, który odbył się w Muzeum Rolniczym w Olszynach. Uczeń przygotował prezentację na temat dziejów Jerutek.

Z historią regionu za pan brat
Uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami. Z lewej jego organizator – Witold Olbryś

W miniony piątek w Muzeum Rolniczym w Olszynach odbyła się kolejna edycja Powiatowego Historycznego Konkursu Wiedzy o Regionie. Tym razem wzięło w nim udział 5 szkół i 10 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Jakub Krawczyk z gimnazjum w Olszynach. Przygotował on 4-minutową prezentację na temat historii Jerutek. Drugie miejsce zajął Daniel Tomczyk, reprezentant gimnazjum w Szymanach, który opowiadał o mazurskich pofajdokach. Trzecie miejsce, tak jak rok temu, przypadło Jakubowi Gutowi z gimnazjum w Olszynach, który przedstawił prezentację na temat pomnika bitwy pod Tannenbergiem. Oprócz prezentacji uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na 3 pytania z wylosowanych zestawów oraz rozwiązać krótki test.

Rolę sędziego i eksperta pełnił emerytowany nauczyciel historii Marek Nowotka. Nagrody książkowe ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie i Muzeum Mazurskie w Szczytnie.

(w)