O czym pisaliśmy 20, 15 i 10 lat temu.

 20 lat temu

Dowódca jednostki wojskowej w Lipowcu nie zgodził się na wyjazd strażackiego żuka na ratunek płonącego w odległości 100 metrów gospodarstwa. Tylko sprzyjającemu kierunkowi wiatru rodzina Jędrzejczyków może zawdzięczać, że ogień nie zajął ich domu. - Nasza straż nie mogła wyjechać do pożaru, bo w tym czasie trwały ćwiczenia wojskowe „Klon `95” - tłumaczy swoją decyzję kapitan Kazimierz Król, dowódca JW w Lipowcu. W takich przypadkach wóz strażacki, podobnie jak karetka pogotowia musi być cały czas w gotowości np. na wypadek katastrofy uczestniczących w ćwiczeniach śmigłowców.

- Oprócz przepisów jest jeszcze rozsądek. Jakaś bezduszność zaczyna wkradać się w nasze sumienia – ocenia decyzję kapitana Króla, gen. bryg. Henryk Pietrzak, szef sztabu Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej Kraju.

15 lat temu

O Szczytnie znów głośno w ogólnopolskich mediach. W ciągu tygodnia w mieście i okolicach miała miejsce seria zdarzeń, które z pewnością nie są zbiegiem okoliczności. Spłonęły dwa samochody, jeden należący do prokuratora, drugi – policjanta. Spłonął dom i podpalone zostało mieszkanie, także należące do policjantów.

- Przestępcy, a mamy pełne podstawy sadzić, że są to ludzie z wielbarskiego środowiska złodziei samochodów, najprawdopodobniej chcą nam w ten sposób przekazać przesłanie: „odpuśćcie nam, traktujcie pobłażliwie i dajcie swobodnie działać”- mówi „Kurkowi” prokurator Cezary Kamiński.

10 lat temu

W najbliższą niedzielę 24 kwietnia na stacji benzynowej „Port” na warszawskich Bielanach uroczyście zostanie odsłonięta tablica z nazwą prowadzącej do niej drogi. Jej patronem zostanie Krzysztof Klenczon, pochodzący ze Szczytna lider Czerwonych Gitar i Trzech Koron. W ceremonii uczestniczyć będzie rodzina zmarłego artysty oraz jego przyjaciele i znajomi. Planowany jest koncert z udziałem m.in. „Czerwonych Gitar”, „Dwóch Koron”, „Żuków” i Wojciecha Kordy.

Właścicielem stacji benzynowej „Port” jest wielki fan Klenczona, Grzegorz Grzybowski. Nazwa ulicy to nie jedyny element odróżniający jego stację od innych tego typu miejsc. Na budynku wisi duży portret artysty, a z głośników płyną jego piosenki.

oprac. (o)