O czym pisaliśmy 10, 15 i 20 lat temu.

20 lat temu

Nowemu burmistrzowi Szczytna udało się przekonać Radę Miejską do zerwania kontraktu na budowę oczyszczalni ścieków z niemiecką firmą AquaPlan, którą półtora roku temu władze samorządowe wybrały na wykonawcę. Oferowana technologia miała być na miarę XXI wieku. - Na eksperymenty nas nie stać. To nie Oświęcim – uzasadnia swoje stanowisko burmistrz Andrzej Kijewski.

15 lat temu

Decyzją władz Szczytna środki przeznaczone na budowę cmentarza w Romanach zostały przesunięte na budowę schroniska dla zwierząt. Dziś w namiastce miejskiego schroniska przy ul. Łomżyńskiej przebywa 14 psów i więcej się nie zmieści, a potrzeby są znaczne.

10 lat temu

Dziewczyny ze Szczytna należą do najpiękniejszych w województwie i w kraju. Po sukcesach Emilii i Katarzyny Raszyńskich oraz Justyny Kordek kolejna szczytnianka znalazła się w gronie laureatek. Podczas wyborów Miss Warmii i Mazur 2005, które odbyły się w Iławie duży sukces odniosła Ewelina Kacprzak ze Szczytna, zdobywając tytuł pierwszej wicemiss. Miesiąc temu osiemnastoletnia Ewelina zdobyła tytuł Miss Szczytna. Najpiękniejsza szczytnianka, druga pod względem urody w województwie, jest uczennicą III klasy technikum hotelarskiego w Zespole Szkół nr 2. 
 oprac. (o)