O czym pisaliśmy 20, 15 i 10 lat temu.

20 lat temu

Nowe władze miasta zerwały umowę z „Kurkiem Mazurskim” na zamieszczanie na jego łamach informacji samorządowych. - Ta gazeta powinna podawać informacje o działalności Rady Miejskiej, Zarządu Miasta, o ludziach pracy, o ich wysiłku, o bezrobociu, o kłopotach – jak my je rozwiązujemy. A tu wiecznie jedni na drugich – tłumaczy członek Zarządu Miasta Janusz Jastrzębski. Nie zaprzecza, że sam przymierza się do wydawania gazety, a oprócz niego inni członkowie zarządu   Włodzimierz Łączyński i wiceburmistrz Dariusz Długowski. Na razie informacje samorządowe będą publikowanie w powołanym do życia biuletynie informacyjnym.

15 lat temu

„Dni i Noce Szczytna” z roku na rok stają się imprezą o coraz większym zasięgu. Przybywa na nie bardzo wielu ludzi, że tak, jak kiedyś przestał tłumowi widzów wystarczać dziedziniec zamku, tak teraz brakuje już miejsca na plaży miejskiej. Bez porządnego amfiteatru impreza może jedynie stanąć w miejscu, bądź nawet stracić na popularności, gdyż największe nawet gwiazdy nie zrekompensują braku podstawowych wygód.

10 lat temu

Mieszkańcy Szczytna czują się zagrożeni. Aż 85% z nich obawia się, że może paść ofiarą przestępstwa. Za najbardziej niebezpieczne miejsca uważają parki (szczególnie przy SP3), okolice, w których odbywają się dyskoteki oraz ulice 1 Maja i Łomżyńską. Takie wyniki zawiera raport opracowany na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Szczytna.
 oprac. (o)