O czym pisaliśmy 10, 15 i 20 lat temu.

 

20 lat temu

Niedawno oddano do użytku budynek komunalny przy ul. Łomżyńskiej. Ludzie mają wreszcie upragnione mieszkania, na które czekali od lat. Wykonawstwo i wyposażenie pozostawiają jednak wiele do życzenia i na pewno nie mają nic wspólnego z nowoczesnością. W kuchenkach gazowych brakuje części kurków, a tynk ze ścian odpryskuje wraz ze zbyt dużymi kamykami użytymi do jego wykonania, pozostawiając dziury.

15 lat temu

Słupy, liny i narciarze, poruszający się po falach z prędkością nawet 60 km na godzinę – to kolejna wizja turystycznych atrakcji, jakie być może w Szczytnie powstaną. Władze miejskie planują, aby na większym z miejskich akwenów powstał linowy wyciąg umożliwiający ślizganie się na nartach wodnych. Wraz z budową kanału do Szczycionka, amfiteatru oraz rekultywacją jezior stanowi to jeden projekt nawiązujący do rozwoju turystyki. Jego koszt przekracza 2 mln zł. - Spełnia więc warunki na uzyskanie dofinansowania z programu PHARE – mówi burmistrz Henryk Żuchowski.

10 lat temu

Sezon turystyczny rozpoczął się na dobre, ale właściciele hoteli i ośrodków wczasowych nie mają powodów do radości. Nasze strony odwiedza mniej gości niż w latach ubiegłych. - Gdyby nie kolonie, byłoby zupełnie pusto – mówi Wanda Kwiatkowska, szefowa Mazur-Polu. Przyczyną jest zmienna aura i konkurencyjne ceny zagranicznych wojaży, ale nie tylko.  - Coraz więcej zakładów pracy nie wypłaca już środków z funduszu socjalnego lub znacznie je ogranicza, stąd tak mała liczba wczasowiczów – dodaje Wanda Kwiatkowska.
oprac. (o)