O czym pisaliśmy 20, 15 i 10 lat temu, czyli ...

20 lat temu

W Szczytnie uroczyście otwarto Centrum Informacji Turystycznej, które mieści się przy ul. Polskiej 10. – Unikalne warunki, w jakie natura wyposażyła rejon działania Związku Gmin Mazurskich „Jurand”, spowodowały stworzenie takiego centrum, które będzie atrakcyjne w Polsce i Europie – zapowiedział Adam Krzyśków, przewodniczący zarządu ZGM. Wyraził przy tym nadzieję, że produkt turystyczny naszego rejonu będzie teraz sprzedawał się znakomicie. – A o Szczytnie będzie się mówiło jak najgłośniej i jak najlepiej.

15 lat temu

Po ciężkim wypadku samochodowym, dwóch latach spędzonych na szpitalnym łóżku i skomplikowanych ćwiczeniach rehabilitacyjnych wrócił za kierownicę samochodu wyścigowego i udowodnił, że nie czuje lęku przed szybką jazdą. Wojtek Zaborowski, bo o nim mowa, w olsztyńskim rajdzie „Kormorana” wywalczył drugie miejsce w swojej klasie, zaś w klasyfikacji generalnej – szóste. Na trzy tygodnie przed rajdem był jeszcze we wrocławskim szpitalu. Lekarze na wieść, że chce wystartować w wyścigu pukali się w czoło. Wojtek jednak się uparł.

10 lat temu

Coraz częściej na  ulicach miasta można zauważyć spacerowiczów trzymających się za ... nosy. To znak, że przed chwilą przejechał pojazd transportujący zwierzęce odpady do zakładu utylizacyjnego w Długim Borku i innych mu podobnych. – Spotkanie z niesamowicie cuchnącym odorem jest nie do wytrzymania – żalą się mieszkańcy i turyści, żądając od władz miasta i policji stosownej reakcji. Obie instytucje twierdzą jednak, że niewiele mogą w tej sprawie zrobić.
oprac. (o)