20 lat temu

Już 211 delikwentów będących „na gazie” skorzystało w tym roku z usług komendy policji w Szczytnie. W tym gronie znalazły się dwie kobiety. Policyjna noclegownia największym powodzeniem cieszy się wśród mężczyzn w wieku 36-50 lat. Koszt jednorazowego pobytu wynosi 120 zł, czyli znacznie więcej niż w dobrej klasy hotelu. Policja jednak w tej kwocie gwarantuje dowóz własnym transportem, wyżywienie i opiekę lekarską. Niestety znaczna część „pensjonariuszy” jest niewypłacalna i ich wierzytelności ulegają komorniczemu umorzeniu.

15 lat temu

Wraz z inauguracją nowego roku szkolnego rozpoczęło swoją działalność pierwsze na świecie liceum ogólnokształcące o profilu informatycznym, gdzie system operacyjny Linux będzie nauczany jako przedmiot podstawowy. Siedzibą liceum jest Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie.

10 lat temu

Ponad 300 tys. zł zalegają Zakładowi Gospodarki Komunalnej lokatorzy mieszkań. Część z nich chciałaby się przenieść do lokali o niższym standardzie, by nie powiększać jeszcze bardziej swojego zadłużenia. Niestety, ich próśb miasto nie może spełnić, bo brak w jego zasobach lokali socjalnych. Zadłużenie będzie więc rosło.
oprac. (o)