Hala widowiskowo-sportowa na ulicy Lanca stała się areną zmagań najbardziej wygimnastykowanych uczniów szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Olsztyn, zaledwie o jeden punkt wyprzedzając ekipę gospodarzy.

Zabrakło punktu

Rozgrywane w Szczytnie Wojewódzkie Zawody Gimnastyczne Szkół i Ośrodków Specjalnych mają już kilkuletnią tradycję. W tym roku odbyły się po raz siódmy. W rywalizacji (19 kwietnia) wzięły udział reprezentacje sześciu placówek (w poprzedniej edycji było ich pięć). Do Szczytna przyjechały drużyny z Olsztyna, Węgorzewa, Bartoszyc, Łupek oraz Kętrzyna. Zawody, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizował szczycieński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka we współpracy ze starostwem oraz Powiatowym Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Dziewczęta biorące udział w zmaganiach miały do wykonania dowolny układ gimnastyczny na równoważni, skok rozkroczny przez kozła, skok kuczny przez skrzynię wszerz oraz układ gimnastyczny na materacu. Nieco inne zadania czekały na chłopców. Zamiast ćwiczeń na równoważni, musieli oni zaprezentować skok rozkroczny przez skrzynię wzdłuż. Oprócz tego w układzie ćwiczeń wolnych mieli obowiązek wykonać dodatkowo stanie na głowie. Każdy ośrodek przygotował też co najmniej dwie piramidy. Ocena za ich wykonanie była wliczana do klasyfikacji zespołowej.

WYNIKI:

Indywidualne:

Dziewczęta młodsze: 1. M. Kołodziejska (Olsztyn), 2. K. Danowska (Szczytno), 3. M. Szlug (Olsztyn),

dziewczęta starsze: 1. K. Galewicz (Olsztyn), 2. K. Olszewska (Szczytno), 3. E. Popowska (Węgorzewo),

Chłopcy młodsi: 1. D. Turski (Szczytno), 2. J. Segała (Olsztyn), 3. K. Kowalewski (Szczytno), chłopcy starsi: 1. M. Przybysz (Szczytno), 2. A. Milczarek (Szczytno), 3. Ł. Krawczyk (Olsztyn).

Klasyfikacja drużynowa:

1. Olsztyn 156 p., 2. Szczytno 155 p., 3. Węgorzewo 118 p., 4. Bartoszyce 97,1 p., 5. Łupki 65,6 p., 6. Kętrzyn 37,7 p.

(ew)

2007.04.25