Wolny plac przy rondzie, u zbiegu ulic: Kościuszki, Chrobrego i Pasymskiej, będzie zabudowany 3-kondygnacyjnym gmachem z "usługowym" parterem, pod warunkiem, że na takie rozstrzygnięcie planu zgodzą się miejscy radni.

Zabudowa przy rondzie

O formę zagospodarowania działki, znajdującej się między budynkiem przy ul. Kościuszki (naprzeciwko przychodni zdrowia), a apteką przy ul. Chrobrego długo toczyła się "wojna". Poprzedni właściciel czyli firma Favorit Furniture, nie godziła się z przewidzianym w projekcie zmian planu zagospodarowania terenu zakazem zabudowy. Wywalczyła swoje w NSA i w międzyczasie sprzedała działkę szczycieńskiemu przedsiębiorcy, który w przyszłości zamierza wznieść tam budynek mieszkalny, z tym, że na parterze znajdować się będą lokale usługowe lub handlowe. Zabudowie terenu przeciwstawiali się mieszkańcy bloku sąsiadującego z działką, na której przed laty zlokalizowany był niewielki plac zabaw, ale nieskutecznie.

- Wraz z planistami doszliśmy do wniosku, że w tym miejscu może jednak powstać blok, ale nie 4 - jak chce jej właściciel - lecz 3-kondygnacyjny - powiedział "Kurkowi" burmistrz Bielinowicz. - Zakryje niezbyt ciekawe estetycznie zaplecze istniejącego przy ul. Kościuszki budynku.

(hab)

2003.01.15