Aktorzy amatorzy z Teatru Niezależnych „Trema” ze Spychowa w ciągu czterech lat działalności wystawili pięć bajek dla dzieci i nie tylko. Po raz pierwszy przygotowali też spektakl adresowany wyłącznie dla widza dorosłego pod tytułem „Żabula”.

ŻABULA w GOK-u

W sobotni wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie została wystawiona komedia kryminalna „Żabula”. Zaprezentował ją Teatr Niezależnych Trema ze Spychowa. Reżyserem jest Beata Izdebska. W obsadzie występują: Żabula - Dorota Stopka, Włamywacz - Marcin Majewski, Policjant - Maciej Zawisza. Inne osoby, które w nie mniejszym stopniu przyczyniły się do realizacji sztuki to: Danuta Skonieczna - scenograf, nagłośnienie - Katarzyna Kowalewska, oświetlenie - Andrzej Kamiński, kostiumy – Justyna Zyśk. Do tej pory „Żabulę” zagrano w Spychowie i Wielbarku. Aktorzy amatorzy mają już zaproszenia do Jedwabna, Rozóg i Pasymia.

Z okazji Dnia Dziecka oraz na mikołajki przygotowują w prezencie dla najmłodszych bajkę. Nie zapominają również o widzach dorosłych, czego przykładem jest właśnie „Żabula”. Teatr Niezależnych „Trema” skupia 18 osób w różnym wieku wykonujących na co dzień różne zawody.

AK