Orlen Reklama Top

Advertisement

Szczycieńskie zawodniczki zaliczyły udane występy w XVII Indywidualnych MP Seniorek i Juniorek, które odbyły się w miniony weekend w Grudziądzu.

W zawodach wzięło udział wzięło ponad 200 zawodniczek z 81 klubów. Gwardię Szczytno reprezentowały Aleksandra Łachacz waga 69 kg oraz Martyna Turowska (54 kg).

W pierwszym pojedynku po wyrównanej walce Martyna Turowska musiała uznać wyższość zawodniczki z CWZS Zawisza Bydgoszcz Mai Olszewskiej. Zawodniczka ze Szczytna po dwóch rundach prowadziła jednym punktem. Niestety przeciwniczka ruszyła na Martynę, spychając ją do obrony i tak zdobyła przewagę, wygrywając ostatecznie 1:4.

Aleksandra Łachacz w pierwszym pojedynku trafiła na zawodniczkę z BKS Hetman Białystok Klaudię Potapo. Zawodniczka Gwardii od samego początku była skoncentrowana i kontrolowała walkę, którą ostatecznie wygrała jednogłośnie na punkty. W następnej walce Aleksandra trafiła na zawodniczkę z BKS Skorpion Szczecin Agatę Szalczyk. Pojedynek był bardzo zacięty i już od pierwszej rundy doszło do długiej wymiany ciosów. Ostatecznie bokserka ze Szczytna mocnym podwójnym prawym trafiła rywalkę, która dotkliwie to odczuła. Zauważył to także sędzia i zaczął liczyć rywalkę. Ta wróciła do ringu, jednak kolejna wymiana ciosów spowodowała, że sędzia przerwał walkę znowu licząc przeciwniczkę do 8 i przerywając pojedynek. W trzecim starciu Aleksandra trafiła na Natalię Gajewską z Chempiona Wołomim. - Walka przez trzy rundy była wojną cios za cios – relacjonuje trener Zenon Jagiełło.

W dniach 27.02- 04.03 w Ciechocinku odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów, gdzie Gwardię będzie reprezentował Jakub Pietrzykowski w wadze 56 kg.

Patrycja Krawczyk została powołana do kadry Polski Kadetek w wadze do 60 kg. Wyjeżdża na obóz do Cetniewa (Centrum Przygotowań Olimpijskich), by potem wyjechać na Międzynarodowy turniej na Węgrzech.`

***

Patrycja Krawczyk została powołana do kadry Polski Kadetek w wadze do 60 kg. Najpierw wyjeżdża na obóz do Cetniewa (Centrum Przygotowań Olimpijskich), by potem wyjechać na Międzynarodowy turniej na Węgrzech.`

(ll)