Młodzi tenisiści z Pułtuska i Mrągowa zwyciężyli w turnieju tenisowym Mazury Kids Cup 2022 – Szczytno.

Zacięte zmagania dzieci
Pierwszoplanowe role odegrali goście, którzy zjechali do Nowego Gizewa z różnych zakątków kraju

W miniony weekend, po raz pierwszy na kortach w Nowym Gizewie, odbył się turniej tenisowy dziewcząt i chłopców Mazury Kids Cup 2022 – Szczytno. Uczestnicy zawodów przyjechali z różnych zakątków Polski i to goście odegrali w nich pierwszoplanowe role. W sobotę osiem dziewczynek oraz ośmiu chłopców w wieku 12-14 lat rywalizowało w grupach, aby ustalić ranking do planowanych na niedzielę meczów rozgrywanych już systemem pucharowym. Pierwszego dnia, mimo kapryśnej pogody, rozegrano 23 mecze. Drugiego dnia, już w pełnym słońcu, zacięte pojedynki wyłoniły najlepsze zawodniczki i zawodników turnieju.

W kategorii dziewczynek Iga Piotrowska z Pułtuska pokonała w finale Aleksandrę Matysiak z Cieszyna. Trzecie miejsca zajęły Karina Dumka z Olsztynka i Katarzyna Matejeska z Olsztyna. W kategorii chłopców zwyciężył Tomasz Płocharczyk z Mrągowa, pokonując Franciszka Goericka z Braniewa. Trzecie miejsca zajęli Jakub Bieżuński z Ostrołęki i Alexander Mijal z Pisza.