Maksymilian Puchalski z Warszawy i Iga Piotrowska z Pułtuska zwyciężyli w II Turnieju Mazury Kids Cup 2023. Spośród naszych reprezentantów najlepiej spisał się Kacper Gierach z Pasymia, zajmując trzecie miejsce.

Zacięte pojedynki w Nowym Gizewie
W rozgrywanym na kortach w Nowym Gizewie turnieju rywalizowali zawodnicy z różnych zakątków Polski

Na kortach w Nowym Gizewie w sobotę i niedzielę rozgrywano drugą edycję Turnieju Tenisowego dziewcząt i chłopców Mazury Kids Cup 2023. Uczestnicy zawodów w wieku 13-15 lat przyjechali z różnych zakątków Polski (m.in. Cieszyna, Pułtuska, Warszawy, Poznania, Pisza, okolic Kielc i Radomia). Nasz powiat reprezentowali: Amelia Daszewska z Rudki i Kacper Gierach z Pasymia. W pierwszym dniu dziewczęta i chłopcy rozgrywali mecze w czterech 4-osobowych grupach, aby ustalić ranking do planowanych na niedzielę meczów rozgrywanych już systemem pucharowym. Zapadające ciemności nie pozwoliły na zagranie wszystkich planowych gier tego dnia. W niedzielę kontynuowano rozgrywki. Zacięte mecze wyłoniły najlepsze zawodniczki i zawodników turnieju.

W kategorii dziewczynek ponownie zwyciężyła Iga Piotrowska z Pułtuska, która w finale pokonała Maję Grosicką ze Koniemłotów k. Kielc. Trzecie miejsca zajęły: ubiegłoroczna finalistka Aleksandra Matysiak z Cieszyna oraz Inez Rzeźnik ze Zwolenia k. Radomia. W rywalizacji chłopców po zaciętym meczu finałowym, który kończył się już po zachodzie słońca, zwyciężył Maksymilian Puchalski z Warszawy, pokonując Krzysztofa Matusiaka z Warszawy. Trzecie miejsca zajęli Kacper Gierach z Pasymia i Ignacy Rzewuski z Warszawy. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy i Gmina Szczytno.