To już ostatnia okazja, aby zagłosować na swojego ulubionego sołtysa w pierwszym etapie Plebiscytu „Kurka Mazurskiego” i Starostwa Powiatowego w Szczytnie. Ci, którzy otrzymają najwięcej głosów, znajdą się w drugim etapie naszej zabawy. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie pierwsze miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. złotych!

Zagłosuj na swojego sołtysa!
Zwyciężczynie ubiegłorocznego Plebiscytu z czekami dla swoich sołectw: Edyta Duda ze Świętajna (I miejsce), Danuta Jezierska z Nowin (II miejsce) i Elżbieta Jabłonowska z Jerut (III miejsce)

W tym numerze drukujemy już ostatni kupon w ramach pierwszego etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Jego organizatorami od 2008 r. są redakcja „Kurka Mazurskiego” oraz Starostwo Powiatowe, które jest fundatorem głównych nagród.

Jeszcze tylko do piątku 17 kwietnia można głosować na wszystkich sołtysów z powiatu. Po zakończeniu tej części naszej zabawy i zliczeniu głosów, wyłonimy finałową piętnastkę. Znajdzie się w niej po dwóch sołtysów z każdej gminy. Wyjątkiem jest największa w powiecie gmina Szczytno reprezentowana przez trzech kandydatów. W drugim etapie głosowania czytelnicy wybiorą tegorocznego zwycięzcę Plebiscytu. Jego sołectwo otrzyma w nagrodę od starosty Jarosława Matłacha 3 tys. złotych. Drugie miejsce premiowane jest kwotą 2 tys. zł, a trzecie – 1 tys. złotych. Warto więc wziąć udział w głosowaniu i zwiększyć szanse swojego sołtysa.

Przypomnijmy, że oddawać głosy można jedynie na wyciętych z „Kurka” oryginalnych kuponach.

Rozstrzygnięcie Plebiscytu, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, nastąpi pod koniec czerwca podczas uroczystej gali z udziałem całej finałowej piętnastki. (ew)