Już za tydzień w Szkole Podstawowej w Pasymiu rozegrany zostanie charytatywny mecz halowej piłki nożnej na rzecz poszkodowanych w pożarze kamienicy przy ul. Reja. Naprzeciw siebie staną drużyny parlamentarzystów, sportowców i przyjaciół oraz samorządowców i przyjaciół. Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. wojewoda Artur Chojecki oraz posłowie Michał Wypij, Paweł Papke i Jacek Protas.

Zagrają dla pogorzelcówPrzypomnijmy. Tuż przed świętami, 23 grudnia wieczorem, pożar zniszczył jedną z kamienic przy ul. Reja w Pasymiu. Straty okazały się ogromne. Dach nad głową straciło osiem osób z pięciu rodzin. Część otrzymała tymczasowe lokale od miasta, pozostali znaleźli schronienie u najbliższych. Kamienica nie nadaje się obecnie do zamieszkania, ale burmistrz Pasymia Cezary Łachmański zapowiada, że zostanie odbudowana.

Wobec tragedii poszkodowanych przez pożar nie pozostały obojętne władze samorządowe oraz lokalna społeczność. Już za tydzień, w czwartek 30 stycznia o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej w Pasymiu zostanie rozegrany mecz piłki nożnej na rzecz pogorzelców. Naprzeciw siebie staną drużyny parlamentarzystów, sportowców i przyjaciół oraz samorządowców i przyjaciół. W pierwszej z nich wystąpią m.in.: senatorowie Jerzy Wcisła i Anna Wasilewska, posłowie – Michał Wypij, Paweł Papke i Jacek Protas oraz były piłkarz Stomilu Olsztyn Sylwester Czereszewski. Z kolei w ekipie samorządowców zagrają m.in.: wojewoda Artur Chojecki, starosta szczycieński Jarosław Matłach burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, komendant powiatowy policji w Szczytnie Radosław Drach. Nie zabraknie również burmistrza Łachmańskiego, radnych powiatowych, gminnych oraz prezesa „Błękitnych” Marka Gawdzińskiego. – Inicjatorem przedsięwzięcia jest działacz sportowy z Olsztyna Leszek Dublaszewski, który podobną akcję zorganizował w Bisztynku – mówi burmistrz Łachmański. Dodaje, że w przedsięwzięcie włączyli się także pracownicy pasymskiego urzędu oraz radni.

Wydarzenie połączy polityków różnych opcji, na co dzień toczących zacięte spory. – Przy takich akcjach przynależność partyjna i poglądy schodzą na plan dalszy – przekonuje burmistrz. Zapowiada, że 8 lutego odbędzie kolejna impreza na rzecz poszkodowanych w pożarze, tym razem zorganizowana przez lokalne stowarzyszenia.

Meczowi towarzyszyć będzie kiermasz ciast, konkursy dla kibiców oraz licytacje. Wciąż trwa zbiórka darów, które zostaną wystawione na aukcję. Można je zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy Pasym, pokój nr 7, nr tel.: 512-424-184 lub 89-621-20-11, wewn. 40.

(ew)