W piątek dla uczniów i nauczycieli zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Najlepsi odebrali nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz działalność społeczną. Wyjątkowy charakter miała uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2, gdzie pożegnano odchodzącą na emeryturę dyrektor Danutę Maroszek.

Wakacje zaczęły się na dobre. W piątek w szkołach wręczono świadectwa uczniom. Podczas uroczystości w ZS nr 3 dyrektor Mariola Jaworska wręczyła puchary klasom, które uzyskały najwyższą średnią ocen oraz osiągnęły najwyższą frekwencję. Odbyło się również pożegnanie klas III gimnazjum sportowego. Statuetki "Talenty Sobieskiego" odebrali uczniowie wyróżniający się w dziedzinie nauki, sportu oraz twórczości artystycznej.

W ZS nr 2 ostatni dzień roku szkolnego był zarazem pożegnaniem odchodzącej na emeryturę dyrektor Danuty Maroszek. W placówce tej przepracowała 37 lat, z czego 14 na stanowisku dyrektora. Za wkład w rozwój szkoły dziękowali jej przedstawiciele samorządu uczniowskiego, władze powiatu, koledzy dyrektorzy pozostałych jednostek podległych samorządowi oraz koleżanki i koledzy. Pełne relacje z uroczystości w obu szkołach zostaną opublikowane w najbliższym wydaniu "Kurka".

(kee)

Zakończenie roku szkolnego