Cztery biegające po ulicy Łomżyńskiej szczenięta zauważyli policjanci patrolujący nocą miasto. Narażone na potrącenie przez samochód psiaki zabrali do komendy, gdzie zostały nakarmione i napojone. Następnie maluchy trafiły do szczycieńskiego schroniska.

Zaopiekowali się porzuconymi szczeniętami
Porzucone pieski, dzięki szczycieńskim policjantom, są już bezpieczne

W nocy z niedzieli na poniedziałek 3 czerwca szczycieńscy policjanci przeprowadzili nietypową interwencję. O godzinie 1.30, patrolując teren miasta, zauważyli na ul. Łomżyńskiej, w pobliżu schroniska, cztery biegające samopas szczeniaki. - Pieski przebywały na jezdni, co powodowało zagrożenie dla nich, jak i dla pojazdów – relacjonuje sierż. szt. Anna Walerzak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Szczeniaki nie miały obroży ani żadnej rzeczy, która mogłaby pomóc w ustaleniu właściciela. W tej sytuacji policjanci zabrali zwierzaki do komendy, gdzie dali im jeść i pić.

Rano patrol przewiózł małe czworonogi do szczycieńskiego schroniska „Cztery łapy”, w pobliżu którego zostały znalezione. Teraz stróże prawa trzymają kciuki, aby maluchy jak najszybciej znalazły nowych, odpowiedzialnych właścicieli.