Gmina Świętajno to kolejny samorząd w powiecie szczycieńskim, który zapłaci policji za służbę funkcjonariuszy w godzinach ponadnormatywnych.
Szef komendy powiatowej policji w Szczytnie zwrócił się do lokalnych włodarzy z ofertą pełnienia przez podległych mu funkcjonariuszy dodatkowych patroli na terenie gmin w sezonie letnim. Rekompensata za 8 godzinną służbę patrolową dwóch policjantów wynosi 360 zł brutto. Część samorządów, o czym informowaliśmy już wcześniej, wyraziła zgodę. W ubiegłym tygodniu propozycja komendanta trafiła na obrady samorządowców w Świętajnie. {akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
Oferta zakupu godzin ponadnormatywnych u cześci radnych wzbudziła zaskoczenie. – Stale narzekają na brak etatów, a tu wychodzi, że mają ich nadmiar – dziwił się radny Andrzej Bełcikowski. Za dodatkowymi patrolami opowiadała się wójt Kołakowska, powołując się na doświadczenia z lat ubiegłych. - Organizujemy duże imprezy, warto, żeby policja na nich była i się przyglądała – mówiła wójt, zaznaczając, że nie mają obowiązku zabezpieczania takich imprez. - My tylko możemy zwrócić się o to do nich z prośbą.
Ostatecznie wójt i radni opowiedzieli się za ubiegłorocznym wariantem umowy z policją. Funkcjonariusze będą obecni przez 8 godzin na 5 imprezach, za co gmina zapłaci 1800 zł. Wiadomo, że dotyczyć to będzie m. in. festynów: „Powrót Juranda do Spychowa”, „Dzik kontra świnia”, czy pikiniku sołeckiego w Jerutach.
(o){/akeebasubs}
