„Uratuj życie – oddaj krew” – pod takim hasłem odbyła się kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Kilkoro wielbarskich krwiodawców osiągnęło wyniki, które premiowane są honorowymi odznakami.

Zapracowali na odznaki
Oddawanie krwi to dla wielbarskich dawców czysta przyjemność. Robią to z uśmiechem na ustach

Kilkudziesięciu honorowych dawców krwi zgłosiło się na akcję poboru zorganizowaną w Wielbarku. W ciągu kilku godzin zebrano ponad 16 litrów tego niezastąpionego leku. Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy tego dnia mogli oddać krew, ale najważniejsza jest chęć niesienia pomocy drugiej osobie. Mateusz Draba

i Michał Zawitowski po ostatniej akcji uzbierali już ponad osiemnaście litrów i otrzymają Złotą Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Obaj panowie z wielbarskim Klubem Honorowych Dawców Krwi związani są od 2010 roku i od tego czasu regularnie uczestniczą w akcjach poboru krwi organizowanych w Wielbarku. Małgorzata Bagińska na swoim koncie „uzbierała” już ponad pięć litrów krwi i otrzyma Brązową Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Z wielbarskim klubem związana jest od 2017 roku. Podczas akcji zebrano kilka kilogramów monet 1,2,5-groszowych w ramach akcji „Gorączka złota” zorganizowanej przez Warmińsko-Mazurski Oddział PCK w Olsztynie. Pieniądze przeznaczone są na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz najbiedniejszych. Kolejny pobór krwi w Wielbarku już 16 czerwca.

(m)