Godną pochwały postawą, wykazał się wczoraj 31-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna zaniepokojony brawurową jazdą nadjeżdżającego z naprzeciwka Matiza, postanowił ująć kierującego. Szczycieńscy policjanci przebadali 33-latka na zawartość alkoholu w wydychany powietrzu. Okazało się, ze miał blisko 2,5 promila. Został on zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymał pijanego kierowcęWczoraj o godzinie 17.30 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się 31-letni mężczyzna, który oświadczył, że na ul. Władysława IV w Szczytnie, ujął nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że amator jazdy na „podwójnym gazie” to 33-letni mieszkaniec Szczytna. Z relacji świadka wynikało, że 33-letni kierowca Matiza, jadąc w stronę Szczytna, zjechał na przeciwny pas, zajeżdżając zgłaszającemu drogę. Zachowanie to od razu zaniepokoiło mężczyznę w związku z powyższym zawrócił za Daewoo i po paru minutach, dokonał jego ujęcia. W chwili zatrzymania 33-latek miał blisko 2,5 promila. Został on zatrzymany przez szczycieńskich policjantów i noc spędził
w policyjnej celi. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kierowcy Matiza za popełnione przestępstwo grozi kary do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

-Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg wdzięczni jesteśmy za każdy sygnał o nietrzeźwym za kierownicą. Dzięki takim sygnałom, być może ratujemy komuś to co najcenniejsze – czyli życie – informuje sierż. Izabela Głowacka z KPP w Szczytnie.

 

(kpp szczytno)