W ubiegłym tygodniu do szczycieńskiej komendy zgłosiła się kolejna ofiara cyberprzestępcy. Tym razem „padło” na 69-letnią mieszkankę Szczytna, która dała się zauroczyć rzekomemu żołnierzowi. Cena okazała się słona.

Kobieta przez popularny komunikator nawiązała znajomość z mężczyzną podającym się za wojskowego stacjonującego poza granicami Polski. Najpierw zdobył on zaufanie 69-latki, a potem poinformował, że wyśle do niej cenną przesyłkę, po którą zgłosi się później. Następnie do kobiety odezwał się pracownik firmy kurierskiej, informując ją, że przesyłka „utknęła” na terenie innego państwa. Powiedział kobiecie, że jeśli chce, aby do niej trafiła, musi wpłacić pieniądze na podane przez niego konto. 69-latka uwierzyła w te tłumaczenia i przelała 40 tys. złotych. Paczka, na którą czekała, do niej nie dotarła …

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy zawieraniu znajomości przez internet. Proszą, aby weryfikować kto i co nas pisze. Radzą, aby pod żadnym pozorem nie przelewać gotówki osobom, których nie znamy i nie klikać w nieznajome linki, aby oszust nie miał zdalnej możliwości logowania się na nasze konto.

- Każdy krok w sieci musi być przemyślany, bo w przeciwnym razie może doprowadzić do olbrzymich strat finansowych – przestrzega sierż. Agata Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.