Zawodniczki klubu LKS Masuria Jęcznik Kornelia Sokołowska i Zuzanna Brzdonkiewicz zadebiutowały na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20.

Zawodniczki Masuria Jęcznik pobiegły na mistrzostwach Polski
Zuzanna Brzdonkiewicz zajęła 40. miejsce w biegu na 300 m.
Kornelia Sokołowska w biegu na 800 metrów uzyskała 13. czas

W Halowych Mistrzostwa Polski Juniorów po raz pierwszy wzięły udział zawodniczki klubu LKS Masuria Jęcznik, który niedawno obchodził pierwszą rocznicę istnienia.

Kornelia Sokołowska wystartowała w biegu na 800 m, gdzie rywalizowała z bardziej doświadczonymi koleżankami. Zajęła 4. miejsce w swojej serii, co dało jej ogólnie 13. lokatę na 21 startujących zawodniczek. Należy wziąć pod uwagę, że była ona najmłodsza w tym gronie i będzie mogła wystartować w tej kategorii wiekowej również w przyszłym roku.

W biegu na 300 m rywalizowała Zuzanna Brzdonkiewicz. Była to jedna z najliczniej obsadzonych konkurencji. Nasza zawodniczka ambitnie rozpoczęła swój bieg, ale niestety w końcowej części dystansu zabrakło jej sił i zajęła ostatecznie 5. miejsce w swojej serii, co dało jej 40. lokatę na 53 startujących.

- Pomimo panującej pandemii i wyjątkowej zimy wszyscy nasi zawodnicy, którzy mieli możliwość wystartować na zawodach halowych w styczniu i lutym, ustanowili rekordy życiowe. Jest to optymistyczna prognoza na sezon letni, gdzie warunki będą już w miarę równe dla wszystkich – cieszy się trener Anna Jesień. - Niestety brak stadionu tartanowego w Szczytnie pozostaje dla nas nadal dużym utrudnieniem, ale liczymy, że walka o niego się jeszcze nie skończyła – dodaje.

(j)

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, Toruń, 12-14 lutego.

300 m - Zuza Brzdonkiewicz (ur. 2004), 45.20 sek. (40. miejsce),

800 m – Kornelia Sokołowska (ur. 2003), 2.25.31 min. (13. miejsce).