W niedzielę na stadionie w Jedwabnie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z gmin Jedwabno i Wielbark. Z tej pierwszej górą byli druhowie z Jedwabna, z drugiej – reprezentacja Lesin Wielkich.

Zawody strażaków z dwóch gmin
Ponad połowę składu zwycięskiej drużyny OSP Jedwabno stanowią członkowie strażackiej rodziny Wojciechowskich/fot. Maksymilian Borusiewicz

Tradycyjnie już strażacy z gmin Jedwabno i Wielbark rywalizują podczas wspólnych zawodów. W tym roku odbywały się one na stadionie w Jedwabnie. W zmaganiach uczestniczyły zarówno „dorosłe” reprezentacje, jak i młodzieżowe drużyny pożarnicze. Strażacy musieli wykazać się w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. W przypadku gminy Jedwabno zaskoczenia wynikami nie było. Zwyciężyli druhowie z OSP Jedwabno, wyprzedzając Nowy Dwór. Ciekawostką jest, że w 9-osobowym składzie zwycięskiej drużyny znalazło się aż czterech przedstawicieli strażackiego klanu Wojciechowskich: Artur, Kamil, Mariusz i Michał.

Spośród jednostek gminy Wielbark, pierwsze miejsce zajęła ekipa OSP Lesiny Wielkie.

Zawody gminne były eliminacjami do zmagań na szczeblu powiatowym. Obie zwycięskie drużyny będą w nich teraz reprezentować swoje gminy.

(ew)