Zawodnicy Katany-Novum Szczytno pokazali się z bardzo dobrej strony podczas Grand Prix Polski w brazylijskim ju-jitsu. Każdy z czternastki zawodników wrócił z medalem.

Zawojowali Mińsk

W kategorii seniorów złoto wywalczył Jacek Szewczak (purpura +88,3 kg). . Na drugim stopniu podium uplasowali się: Wojciech Stępniak (niebieskie 94,3 kg) i Karolina Dzięgielewska (niebieskie 66 kg), na trzecim miejscu skończył zawody Tomasz Mikita (niebieskie masters +88,3kg). Nie zawiedli także młodzicy. W swoich kategoriach wygrali: Kamil Zapadka ( 48kg), Wiktor Nasierowski (44 kg), Bartosz Witkowski (26 kg) i Tymoteusz Stachula (36 kg). Na drugim stopniu podium uplasowali się Piotr Szewczak waga 44 kg, Zuzanna Kania kat 44kg . Brązowe medale po dobrych walkach zdobyli: Tomasz Witkowski (44 kg), Gaspar Święcicki (36 kg), Stanisław Łukaszewski (28 kg) i Damian Srebrzyński 36 kg.

- Cieszę się z tego startu. To pierwszy występ w tym roku dla seniorów – komentuje trener szczycieńskiej Katany Jacek Szewczak. - Było ciężko, nie ustrzegliśmy się wielu błędów, ale doświadczenie pozwoliło nam wygrywać swoje walki. Dzieciaki po raz kolejny pokazały, że wiedzą, o co chodzi w ju-jitsu i ich rozwój przebiega w bardzo dobrym kierunku.

W zawodach wystartowało około 300 zawodników z 50 klubów.