Prace malarzy z sześciu krajów powstałe podczas VIII Spotkań Artystycznych w Czarnym Piecu możemy podziwiać w szczycieńskim domu kultury. Podobnie jak w latach ubiegłych, trafią one na wystawy krajowe i zagraniczne.

Czarny Piec w MDK-u

W miniony piątek w MDK-u odbyło się uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy prac malarskich powstałych podczas VIII Spotkań Artystycznych w Czarnym Piecu. Tradycyjnie w końcu lipca w tej małej, uroczej wiosce koło Jedwabna spotykają się artyści pędzla z Polski i zagranicy. W tym roku plener odbył się z udziałem malarzy z Ukrainy, Białorusi, Francji, Czech, Niemiec i Polski. Efektem pracy 14 artystów jest 55 obrazów, przedstawiających m.in. piękno Mazur. Obecnie są one eksponowane w holu domu kultury. Coroczny plener odbywa się dzięki Czesławowi Nowakowskiemu – przedsiębiorcy z Warszawy.

– Pokochałem Mazury. Cieszę się, że artyści utrwalają piękno tej ziemi oraz dzielą się swoją wiedzą z młodzieżą – mówił pan Czesław. W trakcie ich pobytu odbyły się warsztaty malarskie na terenie Nadleśnictwa Jedwabno „Artyści – Dzieciom”. Kilkanaście prac malarskich młodzieży z Jedwabna i Wielbarka wykonanych podczas warsztatów prezentowanych jest podczas wystawy. Miłym akcentem piątkowego spotkania było wyróżnienie młodych artystów dyplomami i upominkami, które wręczyła burmistrz Szczytna Danuta Górska. Obrazy, podobnie jak w latach ubiegłych, będą eksponowane na wystawach w Polsce i poza jej granicami.