Zderzenie z cysterną

W czwartek 28 lutego wczesnym rankiem w Spychowie doszło do zderzenia osobowego peugeota 205 z cysterną do przewozu mleka marki Volvo. Autem osobowym podróżowały dwie osoby. Kierowca został uwięziony w rozbitym pojeździe. Na pomoc pospieszyli mu strażacy, którzy wykonali do niego dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany miał złamaną nogę i obrażenia głowy. Z kolei pasażer doznał urazu klatki piersiowej i głowy. Kierującemu cysterną nic się nie stało.

WSPÓŁPRACOWAŁA I KRADŁA

W markecie na ul. Chrobrego w Szczytnie została przyłapana na kradzieży kobieta zatrudniona w firmie współpracującej ze sklepem. W trakcie pracy, jak i w czasie wolnym 31-letnia mieszkanka Szczytna sukcesywnie kradła kosmetyki, drogie alkohole i inne produkty. W sumie jej łupem padły rzeczy o wartości około 500 złotych. Część towaru udało się policjantom odzyskać – znajdował się on w mieszkaniu kobiety. Podczas prowadzenia czynności funkcjonariusze ustalili, że w procederze pomagał jej etatowy pracownik marketu. Mężczyzna przymykał oko na oszustwa 31-latki, zezwalając jej na kasowanie towaru z kodami kreskowymi przeklejonymi z tańszych artykułów. Sprawcom grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

WPADŁA NA BARIERKĘ

W niedzielę 3 marca około godziny 15.00 na ul. Władysława Jagiełły w Wielbarku kierująca audi a4 kobieta na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierkę ochronną oddzielającą chodnik od jezdni. Kobieta nie odniosła obrażeń, odmówiła pomocy przedmedycznej. W wyniku zdarzenia uszkodzony został przód samochodu, zniszczeniu uległa też barierka.

POŻAR PIECYKA

W niedzielę 3 marca wieczorem w jednym z mieszkań na ul. Bohaterów Westerplatte w Szczytnie doszło do awarii piecyka gazowego. W efekcie w łazience wybuchł pożar. Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz pogotowie gazowe, które odłączyło dopływ gazu do lokalu. Skutek zdarzenia to zalane mieszkanie na parterze budynku, zniszczona glazura oraz uszkodzona instalacja elektryczna.

Oprac. (ew)