Koło Gospodyń Wiejskich w Miętkich zaprosiło miejscowych seniorów na pierwsze z cyklu kilku spotkań, podczas którego można było skosztować przygotowanych specjalnie na tę okazję pyszności. Odbyło się ono w ramach realizowanego programu „Danie Wspólnych Chwil”.

Żeby nikt nie czuł się samotny
W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć również wspólnego śpiewania i tańców/fot. Joanna Wróż

KGW Miętkie „Miętkowianki” przystąpiło do programu „Danie Wspólnych Chwil”. Jest on skierowany do seniorów dotkniętych lub zagrożonych samotnością. Gospodynie z Miętkich otrzymały wsparcie na realizację projektu w postaci e-kodów, za które mogły dokonać zakupów z Fundacji Biedronki i wspomnianego już programu.

Pierwsze spotkanie z seniorami odbyło się pod koniec października. - Nasze menu dla zaproszonych gości składało się z rosołu z makaronem, pulpetów z ziemniakami w sosie koperkowym oraz przystawek: jajek faszerowanych tuńczykiem, różnego rodzaju sałatek, tortu, ciasta, kawy, herbaty i kompotu – wylicza Joanna Wróż, przewodnicząca KGW „Miętkowianki”.

Zapowiada, że podobnych spotkań będzie jeszcze kilka. - To pierwsze stało się doskonałą okazją do interesujących rozmów, wzajemnej integracji oraz nawiązania wielu nowych, ciekawych znajomości. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć również wspólnego śpiewania i tańców przy akordeonowym akompaniamencie – mówi pani Joanna.

Wśród zaproszonych gości oprócz seniorów znaleźli się także: wójt Marianna Szydlik z mężem, radny Wiesław Wyszyński oraz sołtys Miętkich Ewa Boćkowska. Następne spotkania przewidziane są w listopadzie, grudniu i styczniu.

(jw), (kee)