* Okazałe zwycięstwo MKS-u * Zgodne wygrane w klasie A * ZRYW lepszy w derbach powiatu * KP odpoczywał * Zdekompletowany STRAŻAK

IV LIGA

18. kolejka

MKS Szczytno - MAMRY Giżycko 3:0 (1:0)

1:0 - Madej - samob.(45.), 2:0 - Paweł Pietrzak (53.-k.), 3:0 - Marcin Wilga (70.)

MKS: Napiórkowski, Głodzik, Skonieczny, M. Magnuszewski, A. Magnuszewski, Gregorczyk, Wilga, M. Pietrzak (88. Zaręba), Murawski (46. Kacprzak), Ambroziak (85. Ponikiewski), P. Pietrzak

Zemsta jest słodka

MKS oddał MAMROM z nawiązką za porażkę 0:2 w pierwszej rundzie. Początek meczu udanego rewanżu wcale nie zapowiadał. Piłka podopiecznym Mirosława Kacaka często była nieposłuszna, akcje się nie kleiły, a obrońcy pozostawiali zbyt dużo swobody szybkim giżyckim napastnikom. Aż do ostatnich minut pierwszej połowy na boisku działo się niewiele, a zmarznięci kibice skupiali się na krytykowaniu nieporadności szczycieńskich piłkarzy. Emocje zaczęły się w 38. min. Najpierw Napiórkowski na przestrzeni kilkudziesięciu sekund był zmuszony do sporego wysiłku (sam na sam, strzał z kilkunastu metrów). Chwilę później piłka znalazła się w giżyckiej bramce, ale radość Ambroziaka i kibiców okazała się przedwczesna. Sędziowie uznali, że futbolówki dotknął jeszcze znajdujący się na spalonym P. Pietrzak. W 43. min Wilga, jak się potem okazało, cichy bohater meczu, był zbyt koleżeński i zamiast w dogodnej sytuacji strzelać, zdecydował się podawać. Piłka nie trafiła jednak do partnera. Podobnie było tuż przed przerwą - z tą różnicą, że przecinajacy podanie Madej wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Parę minut po zmianie stron goście mogli doprowadzić do wyrównania. Szybka akcja prawą stroną zakończyła się podaniem na dalszy słupek, ale wbiegający zawodnik MAMR nie zdążył do piłki. Grających otwarty futbol giżycczan podłamała chyba sytuacja z 53. min. Wilga uruchomił ładnym prostopadłym zagraniem Ambroziaka. Ten padł podcięty w polu karnym i sędzia bez wahania podyktował "jedenastkę". P. Pietrzak "pozwolił" wprawdzie golkiperowi gości wyczuć intencje, lecz piłka ugrzęzła w siatce. Przyjezdnych dobił zasługujący na gola w tym meczu Wilga, który w zamieszaniu podbramkowym otrzymał podanie od Gregorczyka i sprytnym lobem głową ustalił wynik spotkania.

- Pierwsza połowa była kiepska - ocenia trener Mirosław Kacak. - Oddaliśmy cały środek boiska. Wynik uznaję za szczęśliwy, choć zwycięstwo - np. 4:3 - nam się należało.

Po sobotniej porażce szkoleniowiec MAMR Andrzej Klimowicz zrezygnował z prowadzenia zespołu.

W następnej kolejce szczytnianie zagrają w Kurzętniku z tamtejszym ZAMKIEM.

ROMINTA Gołdap - ZATOKA Braniewo 2:2

MRĄGOWIA Mrągowo - ZAMEK Kurzętnik 2:0

POLONIA Pasłęk - JEZIORAK Iława 1:0 (0:0)

SOKÓŁ Ostróda - DKS Dobre Miasto 2:0

GRANICA Kętrzyn - OKS 1945 Olsztyn 0:4 (0:1)

HURAGAN Morąg - PŁOMIEŃ Ełk 2:1

MOTOR Lubawa - START Działdowo 0:1

Tabela

1.OKS 1945 18 51 49-16 2.JEZIORAK 18 40 46- 9 3.PŁOMIEŃ 18 37 48-23 4.HURAGAN 18 35 26-11 5.ZATOKA 18 24 34-33 6.POLONIA 18 24 18-29 7.MRĄGOWIA 18 23 33-30 8.MKS 18 23 17-23 9.GRANICA 18 22 19-30 10.MOTOR 18 21 23-25 11.SOKÓŁ 18 21 18-25 12.ROMINTA 18 20 22-29 13.START 18 18 23-30 14.MAMRY 18 18 18-41 15.ZAMEK 18 14 21-32

16.DKS		18   9 10-33

KLASA OKRĘGOWA JUNIORZY GRUPA IV

10.kolejka

GKS Stawiguda - WPZ Lemany 3:0 (1:0)

MKS Szczytno pauzował.

JUNIORZY MŁODSI GRUPA IV

10. kolejka

BŁĘKITNI Pasym - OMULEW Wielbark 0:2 (0:0)

br.: Łukasz Kępiński (44., 48.)

MKS Jeziorany - MKS Szczytno 2:4 (1:2)

br.: Paweł Kobuszewski (25.), Szymon Pietrzak (39., 80.), Łukasz Dąbrowski (61.)

GKS Dźwierzuty - OLIMPIA Olsztynek 0:3 wo. - zespół GKS-u wycofał się z rozgrywek; w meczach z udziałem tej drużyny będą przyznawane walkowery.

MŁODZICY GRUPA IV

10. kolejka

ORZEŁ Biesal - REDA Szczytno 0:4 (0:3)

br.: Tomasz Kaczyński (9., 18.), Adam Gut (16.), Jakub Domżalski (65.)

BŁĘKITNI Pasym - TĘCZA Biskupiec 1:0 (0:0)

br.: Piotr Szlaga (52.)

LZS Świątki - MKS Szczytno 0:3 (0:1)

br.: Łukasz Ejzak (3., 60.), Paweł Dziczek (40.)

TRAMPKARZE GRUPA IV

10. kolejka

MKS Szczytno i REDA Szczytno pauzowały.

KLASA A

15. kolejka

GRUPA I

BŁĘKITNI Pasym - START Kozłowo 4:2 (3:1)

Bramki dla BŁĘKITNYCH: Michał Niedziałek (24., 52.), Łukasz Mazurek (29.), Konrad Pławski (45.)

BŁĘKITNI: Brzozowski, Ziętak, Wieczorek (74. Matwiej), Panikowski, Ziółek (63. Jastrzębski), Pławski, Michałek (70. Piotrowski), Łukaszewski, Żuk (72. Łączyński), Niedziałek, Mazurek

Zdaniem wiceprezesa BŁĘKITNYCH Dariusza Lipki zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Powinno zostać 4:1, ale po błędzie pasymskiej obrony goście zmniejszyli rozmiary porażki.

START Kruklanki - FORTUNA Wygryny 4:1 (2:0)

MAZUR Wydminy - ORZEŁ Stare Juchy 1:1 (0:1)

ZNICZ Biała Piska - REDUTA Bisztynek 4:0

POJEZIERZE Prostki - SALĘT Boże 5:0 (2:0)

JURAND Barciany - KŁOBUK Mikołajki 4:3

POGOŃ Ryn - GKS Dźwierzuty 3:0 wo.

Tabela

1.ZNICZ 15 41 54- 7 2.BŁĘKITNI 15 38 50-15 3.POGOŃ 15 33 38-23 4.POJEZIERZE 15 29 52-22 5.MAZUR 15 24 31-36 6.FORTUNA 15 22 28-27

WPZ Lemany - WARMIANKA Bęsia 4:1 (1:1)

Bramki dla WPZ: Grzegorz Malinowski (10.), Michał Sikorski (70.), Michał Kwiecień (80.), Krzysztof Gołota (89.)

WPZ: Błaszczak, Mierzejewski, Saluszewski, Sawicki, Malinowski, Brzuzy (65. Sikorski), Zawitowski (45. Kandybowicz), C. Nowakowski, Ryłka (80. Gołota), Lisiewicz (46. Lisiewski), Kwiecień

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale kolejne niewykorzystane sytuacje zemściły się w 25. min, gdy przyjezdni wyrównali. Podopieczni Tadeusza Sosnowskiego zapewnili sobie wygraną w drugiej połowie. O rozmiarach zwycięstwa zadecydowała końcówka, w której miejscowi ośmieszali obrońców WARMIANKI. Warto dodać, że WPZ z 65. min nie wykorzystał rzutu karnego - piłka zamiast do siatki trafiła w poprzeczkę.

OMULEW Wielbark - MKS Jeziorany 7:0 (3:0)

Bramki dla OMULWI: Michał Suchecki (8., 25.), Konrad Elsner (32., 65., 88.), Szymon Rapacki (63., 70.)

OMULEW: Przybysz, Czarkowski, Bugaj, Zalewski, Trzciński, Łazicki, Rapacki, Elsner, Wierzchowski, Remiszewski (51. Siepiela), Suchecki

Zespół OMULWI sprawił swoim kibicom miłą przedświąteczną niespodziankę, aplikując rywalom aż 7 bramek. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji zwłaszcza w drugiej połowie. Wynik mógł być jeszcze wyższy - m.in. w 85. min miejscowi nie wykorzystali karnego. Inna sprawa, że w bramce MKS-u doskonale spisywał się golkiper, którego pochwalił zresztą były trener seniorów OMULWI Henryk Gabryel.

ORZEŁ Biesal - BURZA Słupy 2:1 (1:1)

FORTUNA Gągławki - ORZEŁ Czerwonka 1:1 (1:0)

GKLS Jonkowo - KORONA Klewki 5:2 (3:0)

KORMORAN Lutry - KS Wojciechy 1:2 (0:1)

STOMILOWCY Olsztyn - STRAŻAK Gryźliny 1:2

Tabela

1.JONKOWO 15 32 40-14 2.ORZEŁ B. 15 31 28-16 3.ORZEŁ C. 15 30 44-15 4.FORTUNA 15 30 38-15 5.WPZ 15 30 30-17 6.STOMILOWCY 14 19 23-27 7.OMULEW 15 17 31-29 8.STRAŻAK 15 17 22-37 9.WARMIANKA 15 17 16-32 10.KORMORAN 15 15 29-31 11.WOJCIECHY 14 15 25-32 12.KORONA 15 14 21-38 13.JEZIORANY 15 12 20-44

14.BURZA		15 10 15-35

KLASA B

8. kolejka

MAZUR Świętajno - ZRYW Jedwabno 1:3 (1:1)

br.: Artur Paradowski (28.) - Mariusz Foruś (18.), Arkadiusz Foruś (46., 73.)

MAZUR: Wielk, Paradowski (55. Karpiński), Kozioł, Grabowski, Rapacki, P. Tański, Walas, Stankiewicz, Jędrzejczyk, Zembrzuski, Gądek (70. M. Tański)

ZRYW: Pawelec, M. Foruś, Kawiecki, Kotlarzewski, Zapadka, P. Włodkowski (85. M. Włodkowski), S. Foruś, A. Foruś, D. Włodkowski, Żmijewski, Dymek

Derby lepiej rozpoczęli goście. W 18. min M. Foruś próbował dośrodkowywać z lewej strony boiska. Wiatr zamienił wrzutkę w strzał i piłka wpadła za zaskoczonym Wielkiem do bramki. MAZUR odpowiedział w 28. min, gdy zamienił kontrę na gola. Po przerwie trafiał już tylko ZRYW, a konkretnie A. Foruś.

KORMORAN Purda - KP Szczytno - mecz przełożony na środę 11 kwietnia.

MEWA Prejłowo - STRAŻAK Olszyny 7:0 (4:0)

STRAŻAK: Jędraś, Ryszard Kozicki, P. Kozicki, M. Kozicki, Robert Kozicki, S. Kozicki, Gala, Orzoł, Baranowski

Na pierwszy w rundzie wiosennej mecz oprócz klanu Kozickich pojechało zaledwie 4 zawodników. Na domiar złego kontuzji w trakcie spotkania doznał stojący między słupkami Jędraś. Trudno w takiej sytuacji dziwić się rozmiarom porażki.

BŁĘKITNI Stary Olsztyn - UKS Pruski 0:3 (0:2)

Tabela

1.PRUSKI 8 19 28- 8 2.KP 7 17 19- 8 3.ZRYW 8 15 21-16 4.MAZUR 8 12 22-17 5.KORMORAN 7 10 12-14 6.BŁĘKITNI 8 8 16-19 7.MEWA 8 6 19-24

8.STRAŻAK		8  3 12-31

Informacje piłkarskie opracowali: (gp), (dob)