Zajęcia plastyczne, sportowe, gry i zabawy, malowanie pofajdoków, ognisko – to tylko część atrakcji, jakie przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku dla dzieci w ramach akcji „Ferie z GOK-iem”.

Zimowa laba w GOK-u

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku czas wolny od nauki przez trzy godziny dziennie czynnie spędzała grupa czternaściorga dzieci z terenu gminy. Zorganizowano im szereg atrakcyjnych i różnorodnych zajęć z przerwą na drugie śniadanie. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych, a także zajęciach na hali sportowej. Nie zabrakło zabaw i gier. Odbyły się zawody w układaniu puzzli na czas, kalambury, oraz inne konkurencje. Pod koniec pierwszego tygodnia zimowego wypoczynku zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci uczyły się także języka angielskiego przez zabawę.

Nie były to jedyne atrakcje, jakie Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku zaproponował najmłodszym mieszkańcom gminy podczas ferii. Przez cały okres zimowego wypoczynku od nauki, w poniedziałki i środy najmłodsze dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, a dla starszych i młodzieży prowadzone są zajęcia modelarskie.

(h)