Tegoroczna oferta dla uczniów wypoczywających podczas ferii jest dość bogata. Jedną z propozycji aktywnego spędzenia czasu stanowi wzięcie udziału w zmaganiach w ramach 5-boju zimowego organizowanego przez KSR TKKF.

Zimowi pięcioboiści
Odpowiednia aura pozwoliła na przeprowadzenie zawodów także na świeżym powietrzu

Rywalizacja, wbrew skojarzeniom, nie ogranicza się do pięciu konkurencji. Warunkiem klasyfikowania zawodnika jest uczestniczenie w różnych zawodach co najmniej pięć razy.

Praktycznie przez całe ferie utrzymywała się pokrywa śnieżna, ale rywalizowano głównie pod dachem – swojej sali gimnastycznej użyczyła Szkoła Podstawowa nr 2. Główny organizator, czyli Zbigniew Dobkowski, zadbał o to, by było i ciekawie, i kolorowo. Dzieci brały udział w szeregu konkurencji wymagających zwinności, szybkości myślenia oraz celnego oka. Na liście zwycięzców najczęściej pojawiali się: Aleksandra Cekała, Alan Zbrzyski, Oskar Kobyliński i Ignacy Różacki (Olsztyn).

Z zimowej aury korzystano podczas dziecięcych zawodów biathlonowych i biegów przełajowych, które odbyły się w parku nad mniejszym ze szczycieńskich jezior. Tradycyjnie nie zabrakło konkursu strzelania z wiatrówki – tu miejscem z kolei była siedziba LOK-u.

Kalendarz na kolejne dni zmagań przedstawiamy obok.

- Serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia ostatnich dni ferii zimowych - zachęca Zbigniew Dobkowski.

(gp)

Stałym punktem programu są zawody strzeleckie
Podczas turnieju minigolfa humory dopisywały
Czujności młodych zawodników nie osłabiał nawet obiektyw kamery