Prace związane z budową żłobka w Jedwabnie są już na końcowym etapie. O ich postępach wójt Sławomir Ambroziak informował radnych podczas październikowej sesji.

Żłobek na finiszu
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, żłobek zacznie działać już od 1 stycznia, choć wójt nie wyklucza opóźnienia

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rada Gminy Jedwabno podjęła uchwałę o utworzeniu żłobka „Bajkowa Akademia” i ustaliła wysokość opłaty za pobyt w nim dzieci. Jak informował wójt Sławomir Ambroziak, prace związane z budową obiektu są już na końcowym etapie. Pewne ich opóźnienie było związane z wykonaniem przyłącza energetycznego. - Bardzo ciężko jest się go doczekać, ale w chwili obecnej finalizujemy ten temat – uspokajał wójt.{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *} Inwestycja ma być zakończona do końca roku, choć ostateczny termin jej rozliczenia upływa w połowie przyszłego roku. Placówka, zgodnie z zapowiedzią włodarza, ma zacząć działać od 1 stycznia 2026 r. - Natomiast jest możliwość poślizgu – zastrzegał Ambroziak. Gmina zamierza w najbliższym czasie ogłosić konkurs na wyłonienie operatora, który będzie się zajmował prowadzeniem żłobka. Jak tłumaczył wójt, może być z tym pewien problem, ponieważ więcej chętnych do podjęcia się takiej działalności jest w większych miastach, np. Olsztynie. Gorzej sytuacja wygląda na wsiach. Dlatego włodarz liczy się z tym, że jeśli operatora nie uda się znaleźć, to gmina będzie musiała utworzyć żłobek jako własną placówkę.

Radni ustalili wysokość opłaty za pobyt dziecka w żłobku. Będzie ona standardowa i wyniesie 1500 zł miesięcznie. - To kwota odpowiadająca rządowej dopłacie. Jedyny koszt, który będą musieli pokryć rodzice, to koszt wyżywienia – mówi wójt.

(ew){/akeebasubs}