Sportowa familia Szewczaków miała w ostatnich dniach duże powody do zadowolenia.Głowa rodziny wywalczyła złoty medal MP Policji w Judo, a syn Piotrek wygrał swoją kategorię podczas Międzynarodowego Turnieju Judo w Markach. Nie były to jedyne sukcesy judoków trenujących w Katanie-Novum.

Złoci ojciec i syn

W policyjnych mistrzostwach przeprowadzonych w Legionowie klasą dla siebie był Jacek Szewczak. Po wolnym losie w pierwszej rundzie szczytnianin stoczył dwie ciężkie walki. Najłatwiej było... w finale, w którym Szewczak zmierzył się z ubiegłorocznym mistrzem Polski w kat. 100 kg Kamilem Kozłowskim z KWP Olsztyn. Pojedynek zakończył się już po 10 sekundach zwycięstwem naszego zawodnika. - Po 7 latach wróciłem na tron i to jeszcze przy tak mocnej obsadzie turnieju – cieszy się Jacek Szewczak.

Na podium w Legionowie stanęła także Karolina Dzięgielewska, która w kat. 63 kg była trzecia. Na piątym miejscu uplasowali się: Monika Kwiecińska (+63 kg) i Adam Gawęcki (100 kg). Policjanci w judogach walczyli w piątek, w niedzielę natomiast w Markach rywalizowali młodzi zawodnicy Katany-Novum. Na pierwszym miejscu turniej zakończyli: Piotr Szewczak (+40 kg), Bartosz Kukliński (40 kg, gościnny występ judoki Gwardii Szczytno). Na najniższym stopniu podium stawali: Tymoteusz Stachula (34 kg), Antoni Skowroński (+40 kg), Bartosz Witkowski (24 kg) i Olaf Ostaszewski (+44 kg).

Do medalowego dorobku Katany brązowy medal dorzuciła niezawodna Zuzanna Kania, która podczas odbywających się w Koszalinie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w judo wywalczyła w kat. 48 kg brązowy krążek.