Szczycieńscy policjanci wpadli na trop sprawców, którzy tuż przed świętami ukradli z zamkowych ruin styropianowe jaja będące elementem świątecznej dekoracji.

Złodzieje jaj namierzeni
Sprawcami „zuchwałej” kradzieży styropianowych jaj okazali się trzej nastoletni mieszkańcy Szczytna

Informację o tym zdarzeniu zamieścił w swoich mediach społecznościowych burmistrz Krzysztof Mańkowski. Okazało się bowiem, że złodziei nagrały kamery monitoringu. Włodarz, zamieszczając pochozące z nich zdjęcia w sieci, miał nadzieję, że skruszeni winowajcy zgłoszą się do niego i naprawią szkodę. Kiedy ci się nie pojawili, miasto złożyło zawiadomienie na policję.

Funkcjonariusze, dzięki nagraniom z monitoringu, namierzyli sprawców „zuchwałej” kradzieży. Okazali się nimi trzej nastoletni mieszkańcy Szczytna. Do jednego z młodzieńców kryminalni osobiście zadzwonili do drzwi. Chłopak przyznał się do kradzieży, tłumacząc, że dokonał jej wraz z kolegami „dla zabawy”. Pozostali sprawcy również zostali ustaleni, a jeden z nich sam zgłosił się do szczycieńskiej komendy. Nastolatkowie dobrowolnie poddali się karze, a ich sprawą zajmie się sąd. Pomimo młodego wieku za swój czyn odpowiedzą tak, jak osoby dorosłe.

Oprac. (ew)

na podst. KPP Szczytno,

KP PSP Szczytno