Zawodnicy Katany-Novum Szczytno kilkakrotnie stawali na podium Mistrzostw Świata w Ju-jitsu organizacji WSJO.

Złota Katana

W mistrzostwach, które odbyły się w Jaworznie, klasą dla siebie był Wojciech Stępniak. Drugi trener Katany zdobył złoto w walkach, grapplingu z drużyną. W kategorii walk na najwyższy m stopniu podium stanął także Paweł Siemaszko (+100 kg). W grapplingu zajął on 2. miejsce. Kolejne dwa medale to zasługa Moniki Kwiecińskiej która zajęła 2. miejsce w grapplingu i wywalczyła złoto w drużynie. Po jednym medalu dorzucili: Marcin Welk (srebro w wadze 70 kg), Filip Bazela (srebro w wadze do 100 kg) i Adam Gawęcki (brąz w wadze do 100 kg). - Cieszę się z medali moich podopiecznych, mimo że zdobytych w mniej znanej organizacji WSJO – komentuje trener Katany Novum Jacek Szewczak. Ten najbardziej utytułowany zawodnik szczycieńskiego klubu w tym samym czasie brał w MŚ w Ju-jitsu w Tajlandii. Szewczak walczył ze zmiennym szczęściem. Już w pierwszej walce trafił na rosyjskiego mistrza Europy Marchwienkę, któremu uległ 6:9. W kolejnych pojedynkach zanotował dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę i ostatecznie zajął 7. miejsce. - Przy lepszym losowaniu mógł być nawet finał – ubolewa Jacek Szewczak.