Przeżyć razem pół wieku to imponujące osiągnięcie. Skłaniający do refleksji, ale też niezwykle wzruszający i radosny jubileusz obchodziło właśnie kilkanaście par ze Szczytna.

Złote gody w ratuszu

Niecodzienna, jubileuszowa uroczystość odbyła się w sobotę 28 lipca w sali konferencyjnej szczycieńskiego ratusza. Tego dnia aż czternaście par obchodziło Złote Gody. Seniorom towarzyszyli ich najbliżsi - dzieci i wnuki. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Tomaszczyk, zwracając się do jubilatów, podkreślała, że stanowią oni wzór do naśladowania dla tych wszystkich, którzy dziś decydują się na założenie rodziny. Małżonkowie odnowili też zawartą przed 50 laty przysięgę, a następnie z rąk burmistrz Danuty Górskiej odebrali pamiątkowe dyplomy oraz medale przyznane przez prezydenta. - Pięćdziesiąt lat to niemało. Na pewno w tym czasie doświadczyliście zarówno chwil wzniosłych, jak i trudnych. Te trudne było jednak łatwiej Wam przetrwać, bo byliście razem i się wspieraliście - mówiła do małżonków burmistrz Górska, gratulując im imponującego jubileuszu.

- Jesteście dumą wszystkich mieszkańców Szczytna - dodała. Po oficjalnej części uroczystości strzeliły korki od szampanów i przyszedł czas na życzenia oraz gratulacje od najbliższych. Pary, które obchodziły Złote Gody: Jadwiga i Jerzy Berezowscy, Krystyna i Eugeniusz Gołota, Genowefa i Stefan Gut, Jurata i Roman Kasprowicz, Halina i Tadeusz Krzyżewscy, Stanisława i Józef Luma, Janina i Bronisław Łacińscy, Aniela i Lucjan Miniszewscy, Walentyna i Roman Muszczyńscy, Jadwiga i Mieczysław Nasiadka, Eleonora i Daniel Pichalscy, Waleria i Feliks Poskrobko, Elżbieta i Adam Seledyn, Irena i Stefan Szczecińscy.

łuk/Fot. E.Kułakowska