Reprezentanci szczycieńskiej komendy odnieśli kolejny sukces podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków PSP w Tenisie Stołowym. Drużynowo zajęli trzecie miejsce, za to indywidualnie nie miał sobie równych zastępca komendanta powiatowego, Jacek Baczewski.

Złoto dla zastępcy, brąz dla drużyny

XII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków PSP w Tenisie Stołowym odbyły się w miniony piątek 29 stycznia w Ełku. Wystartowały w nich reprezentacje czternastu komend. Zawody, już po raz kolejny, okazały się udane dla szczytnian. Drużyna w składzie: Jacek Baczewski, Zbigniew Klepacki i Paweł Mierzejewski zajęła trzecie miejsce, ustępując jedynie gospodarzom oraz strażakom z Nidzicy, którzy zwyciężyli w turnieju. Przed rokiem szczycieńska reprezentacja zdobyła wicemistrzostwo.

- Gorsza lokata to skutek osłabienia, jakim był brak w naszym składzie komendanta Mariusza Gęsickiego, będącego zawsze silnym punktem zespołu – tłumaczy jego zastępca, Jacek Baczewski, który indywidualnie wywalczył tytuł mistrza województwa już po raz trzeci z rzędu. W pięciosetowym finale wygrał 3 : 2 z emerytowanym strażakiem z Ostródy Czesławem Nowickim. Zastępca komendanta, na co dzień zawodnik III-ligowej Mrągowii Mrągowo przyznaje, że ligowe doświadczenie bardzo mu się w takich zawodach przydaje.

- Już teraz przygotowujemy się do startu w marcowych Mistrzostwach Polski Strażaków w Częstochowie – zdradza plany na najbliższy czas Jacek Baczewski.

(ew)